Сіті Рівне - інформаційний портал: новини Рівного, репортажі, розважальна інформація, спорт

Рівненські регіональні домени rovno.ua і rv.ua тепер платні.

Автор
Опубліковано: 1715 днів назад (12 березня 2013)
Редагувалась: 3 разів — останній 12 березня 2013
0
Голосов: 0

Як відомо, останні регіональні домені, які восени минулого року можна було зареєструвати безкоштовно, rovno.ua і rv.ua, стали платними. Те ж саме сталося і з загальноукраїнським доменом, org.ua. С жовтня 2012 року на форумах ведеться запекла суперечка, добре це чи погано. Давайте нарешті розставимо усі крапки над і щодо цього питання.

Ті, хто виступають за повернення безоплатності кажуть, що регіональність домена нівелює його цінність. Тому введення оплати призведе до массового залишення зареєстрованих доменів напризволяще, тоді як раніше хоч якесь онлайн-життя у регіоні все ж велося. Принциповість у цьому питанні підкреслюється демонстративною відмовою оплачувати перехід до реєстраторів. Ті, хто ставиться до платності усіх, без винятку, доменів прихильно, наводять протилежні аргументи. На їх думку, ця зміна піде на користь як регіону, так і усьому українському інтернету загалом, адже таким чином він очиститься від сайтів, які погані настільки, наскільки можна собі уявити. Це стосується як оформлення сторінок регіональних сайтів, так і їх наповнення контентом. Крім того, платність - своєрідний психологічний бар`єр для тих, хто реєстрував регіональне ім`я навіть не з метою подальшого перепродажу, а по принципу "нехай буде". Тисячі імен були зайняті практично навмання, тоді як могли б використовуватись за призначенням, розвивати український сегмент інтернету. Такі імена, після відмови реєструвати їх за гроші, знову стануть доступними для більш цікавих проектів, а не лише у якості дорвеїв.

Єдине, в чому незаперечно сходяться судження - то ціна. Деякі реєстратори вказують ціни регіонального домену виші, ніж аналогічне ім`я, скажімо, у зоні com чи ru. Звісно, в більшості випадків це означає збереження за собою гарної комбінації букв на рік, та все ж ціна задоволення дійсно надто велика. У ході суперечок все більше інтернет-спільноти схвально відгукуються про цей крок, тому що відкриваються додаткові можливості для тих, кто задумав розвиватися саме у регіоні. Це в першу чергу стосується представників бізнесу, які матимуть можливість створити відображення своєї справи в інтернеті, не хвилюючись за те, що їх проекти будуть сприймати, як меншовартісні, з огляду на безкоштовність. До того ж, безплатний домен часто поєднувався з хостингом за такою ж ціною, а розміщення сайту на такому хостінгу мало свій негатив, в першу чергу це обмеженість ресурсів та той факт, що більшість подібних безоплатних хостингів сприймалися пошуковими системами, м`яко кажучи, неоднозначно. Дискримінаційна складова питання тепер у минулому і проекти на регіональному рівні отримали друге дихання. Звісно, переважна більшість суто рівненських проектів високого рівня зареєстровані в більш престижних зонах, а на rv.ua та rovno.ua розміщувались зеркала цих сайтів. Такий підхід має право на існування.

Після декількох місяців після завершення переходу вже можна підвести деякі підсумки. Кількість полишених доменів у цих зонах дійсно зросло, що показало на практиці вірність припущень прихильників реєстрації на платній основі. Нові сайти також з`являються, отож, думки про швидку смерть цих двох доменів не варто навіть і згадувати. Платність доменів зумовила і зміну у ставленні до них у бірж ссилок, систем обміну трафіком та інших варіацій монетизації сайтів - тепер їх цілком спокійно сприймають, як рівноправних партнерів. Тому заробити на регіональному сайті стало значно простіше, що в черговий раз говорить на користь оплати. А для школярів чи студентів, які раптом задумали стати черговими Ларрі Пейджом чи Павлом Дуровим, залишається безкоштовна зона pp.ua, де все ще можна реалізувати свої амбіції, не витрачаючи зайвих коштів.
Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Додати коментар